Wiadomości 0       Znajomi 0       Ulubione
  Wiadomości 0       Znajomi 0       Ulubione

Lista bąków

1. Furzus vulgaris (standard)
Bąk na każdą okazję, pod względem zapachu niezbyt intensywny, bardzo chętnie puszczany w czasie spaceru. Nie należy puszczać ze złością lub na przymus (można się zdziwić).


2. Furzus salonis (salonowy)
Typowy dla małych pomieszczeń, należy przybrać niewinny wyraz twarzy, udawać zdziwienie i odrazę. Nikt nie będzie już Cię podejrzewać.


3. Furzus cum hustus heuchlerus (inteligentny)
Pomieszany z udawanym kaszlnięciem, bardzo niebezpieczny, wymaga dobrej kondycji i koordynacji. Typowy dla biur, kin, restauracji i innych miejsc skupiających wielu ludzi. Jego zapach jest bardzo szybko i sprawnie wchłaniany przez obecnych.


4. Furzus feuchtem fleckus (kleks)
Jeden z najgorszych swego gatunku: otrzymał swoją nazwę z powodu plam, które pozostawia na bieliźnie. Utrudnia niemiłosiernie życie zmuszając do szukania okazji prania. Na ciemnej bieliźnie pozostaje jednak dobrze ukryty.


5. Furzus morgenum (poranny)
Jak można najmilej rozpocząć dzień, jeśli nie bąkiem pod ciepłą kołdrą obserwując, z jaką prędkością wasz partner potrafi zerwać się z łóżka.


style="display:block"
data-ad-format="fluid"
data-ad-layout-key="-8h+2b-ft+an+tv"
data-ad-client="ca-pub-4703923706737764"
data-ad-slot="4917264588">


6. Furzus mondum feuchtus (wilgotny)
Typowy dla szkół, autobusów i biur, czyli miejsc gdzie mamy stały kontakt z siedzeniami. Brzmi miło i donośnie, jednak jest to zależne od miękkości siedzenia, na którym siedzisz.


7. Furzus vulcanica (wulkaniczny)
Wzbudzający największy strach, popłoch i odrazę. Pierdząc w ten sposób masz doznanie jak przy depilacji: wosk wyrywa Ci włosy rosnące na dupie. Wsłuchaj się w jego brzmienie.


8. Furzus nurkus
Podczas nurkowania ciśnienie zewnętrzne jest większe niż normalnie a organizm nie wie gdzie się znajduje. Puszczenie bąka w tych warunkach bardzo często kończy się zabrudzeniem skafandra. Późniejsze ruchy związane z poruszaniem się w toni powodują natomiast rozsmarowywanie kleksa po plecach, wtłaczanie w rękawy, nogawki i kaptur.


9. Furzus silenzium toxikus (cichy/trujący)
Przykłady:
- Ciężki do odebrania uchem, jednak o wiele łatwiej go zlokalizować nosem. Jest też nazywany ?diabelskim? z powodu: przenikającego wszystko zapachu siarki i następującego pytania: "co do diabła jadłeś?"
- Całkowicie bezgłośny i tajny - wywołuje fale odrazy i obrzydzenia. Dwa takie w pociągu lub autobusie i już macie wolne miejsca do siedzenia.
- Cichy i ciepły. Dzięki cyrkulacji rozprzestrzenia się szybko w pomieszczeniu. Jednak jego skutki mogą być straszliwe. Czasem nawet puszczający nie wytrzymuje i zielenieje.
* [brak próbki dźwięku - kategoria: cichacz]

style="display:block"
data-ad-format="fluid"
data-ad-layout-key="-8h+2b-ft+an+tv"
data-ad-client="ca-pub-4703923706737764"
data-ad-slot="4917264588">


10. Popierdek orkiestra (symfonia)
Puszczany podczas pobytu w ustronnym miejscu, przez co wyraźnie słychać swobodę i rozluźnienie - jest przyjemny dla ucha. Charakteryzuje się dużą ilością gazu nośnego, przez co jest najczęściej mało toksyczny.


11. Popierdek zagłuszony (spłuczkowy)
Puszczany podczas spuszczania wody w toalecie, przez co mało (lub wcale) słyszalny. Hałas spuszczanej wody jest doskonałym kamuflażem nawet dla długiej symfonii pierdów.


12. Sromotnik wanienny (bulgotnik)
Puszczany podczas kąpieli w wannie. Bardzo wesoły, daje efekt wysokozmineralizowanej wody gazowanej. Uszy cieszy piękny dzwięk uderzania bąbelków o dno wanny, a oczy obserwują ich wydobywanie się na powierzchnie.


13. Jajecznik złośliwy (siarkowodór)
Najczęściej tajniacki inwigilator, wymykający się komuś wstydliwemu. Spotkasz go dosłownie wszędzie (na ulicy, w autobusie...) i nie da się go przeoczyć. Czasem piecze w oczy. Jeśli otaczają Cię zaufani ludzie, możesz cicho zanucić melodię z filmów o Jamesie Bondzie, w celach ostrzegawczych.
Uwaga! 1mg siarkowodoru w 1 dm3 powietrza powoduje zgon.
* [brak próbki dźwięku - kategoria: cichacz]

14. Fotelnik Roztoczański
Trafia w głębię fotela, by zjednoczyć się z mieszkającymi tam roztoczami i razem z nimi prowadzić dalsze z góry zaplanowane akcje destrukcyjne otoczenia. Uczeni bąkolodzy zgodni są co do tego, iż jest to najtrwalsza forma istnienia tych stworzeń. Wydobyć je można trzepiąc fotel trzepaczką lub zwabiając postawioną obok miseczką z gorącym miodem.


15. Cyklon B
Uwolnione toksyny, przedostając się do krwi, blokują proces uwalniania tlenu z czerwonych ciałek krwi oraz inaktywują enzymy oddychania tkankowego (oksydaza cytochromowa), w wyniku czego występuje jak gdyby wewnętrzne uduszenie. Towarzyszą temu objawy porażenia ośrodków oddechowych połączone z uczuciem lęku, zawrotami głowy i wymiotami. Przy odpowiednim stężeniu w powietrzu, śmierć może nastąpić niemal momentalnie.

Nie bądź obojętny dla tego materiału - Oceń, skomentuj, polub, udostępnij!
62 / 206
0
  avatar kaka

Komentarze FB

Komentarze obsługiwane przez Facebook
(poczekaj na załadowanie)

Komentarze Kupa

Musisz być zalogowany, żeby skomentować ten materiał.