Wiadomości 0       Znajomi 0       Ulubione
  Wiadomości 0       Znajomi 0       Ulubione

Samochody i autobusy napędzane odchodami


Samochody i autobusy napędzane ludzkimi odchodami.

Nie trzeba już wydobywać gazu spod ziemi do napędzania pojazdów - wystarczy spuścić wodę w toalecie...

Może zabrzmieć to dziwnie, ale podstawą napędu tych pojazdów są ludzkie odchody. Brytyjska firma "GENeco" uzyskuje z nich w oczyszczalniach ścieków gaz CNG, czyli metan, który jest już na tyle wysokiej jakości, że może napędzać silniki spalinowe.


Pokazany na zdjęciu Volkswagen Beetle, po przerobieniu na metan nazwany Bio-bug. Auto ma dwulitrowy silnik benzynowy, dostosowany do spalania biogazu. Auto rusza na benzynie, a kiedy silnik odpowiednio się rozgrzeje, przełącza się automatycznie na gaz. Może osiągać maksymalną prędkość 183 km/h.

Według zapowiedzi GENeco, zawartość toalet 70 domów w Bristolu jest w stanie zapewnić samochodowi paliwo na cały rok, biorąc pod uwagę roczny przebieg na poziomie 10 000 mil, czyli 16 000 km.

W bristolskiej oczyszczalni ścieków produkuje się rocznie 18 milionów metrów sześciennych gazu. Cały wyprodukowany przez jedną oczyszczalnię gaz może zapewnić paliwo do przejechania 153,5 milionów km, a to według GENeco zmniejszyłoby emisję dwutlenku węgla o 19 000 ton.

Zobacz więcej: http://www.geneco.uk.com/Our_services/Biomethane/
Nie bądź obojętny dla tego materiału - Oceń, skomentuj, polub, udostępnij!
5 / 0
0
  avatar Tomek

Komentarze FB

Komentarze obsługiwane przez Facebook
(poczekaj na załadowanie)

Komentarze Kupa

Musisz być zalogowany, żeby skomentować ten materiał.