Wiadomości 0       Znajomi 0       Ulubione
  Wiadomości 0       Znajomi 0       Ulubione

WC - Instrukcja korzystania

1. Ubikacja powinna być utrzymana w czystości.

2. Do muszli klozetowej i pisuarów nie należy wrzucać śmieci, szmat, podpasek, niedopałków, zapałek, ani resztek jedzenia.

3. Na muszlę klozetową nie należy wchodzić nogami lecz siadać jak na krześle, całym ciężarem ciała, tak, aby pośladki całkowicie i dokładnie przylegały do deski klozetowej. Tułów powinien być wyprostowany przy czym środek ciężkości należy przenieść ze stóp na pośladki, symetrycznie względem osi podłużnej muszli klozetowej. Siedzieć należy w taki sposób aby kał padał do muszli, a nie na deskę. Jednocześnie należy starać się nie zamoczyć deski moczem. W tym celu należy przytrzymać ręką narząd moczowy, kierując go do muszli.

4. Przy korzystaniu z pisuaru należy podejść do niego jak najbliżej, nawet dotykając go lekko kolanami, pochylić się do przodu, wyjąć całkowicie narząd moczowy (w razie potrzeby użyć pęsety), lekko nachylić go na dół i oddać mocz, aż do ostatniej kropli. Przed zakończeniem oddawania moczu nie należy odchodzić od pisuaru i rozbryzgiwać moczu po podłodze.

5. Po oddaniu moczu i kału należy sprawdzić ilość i rodzaj wydalonych substancji, a następnie spuścić wodę. W przypadku wydalenia zbyt dużego i twardego stolca nie należy popychać go rękami, tylko przed spuszczeniem wody konieczne jest dokonanie jego fragmentacji za pomocą szczotki do kibla. Czynność ta jest niezbędna i zapobiega zapchaniu się muszli.

6. Zabrania się oddawania moczu do umywalki bez posiadania stosownego zezwolenia wydanego przez odpowiedni organ.

7. Zabrania się palenia tytoniu lub używania otwartego ognia w przypadku wydalania stolca o dużej zawartości gazu, ponieważ grozi to eksplozją.

8. Jeżeli toaleta pełni również rolę czytelni, palce wolno ślinić do momentu pierwszego wstępnego podtarcia się. Po tej czynności palce można zwilżać dotykając innego wilgotnego miejsca znajdującego się w zasięgu ręki.

9. Po zakończeniu wszystkich czynności wydalniczych należy wpisać się do "KSIĘGI GOŚCI" (jeżeli znajduje się na wyposażeniu toalety - wypełniając dokładnie i zgodnie z prawdą wszystkie rubryki), a następnie wyłowić z muszli niezatapialne resztki kału i zabrać ze sobą, aby swoją obecnością nie popsuły następnym użytkownikom przyjemnego pobytu w toalecie.
Nie bądź obojętny dla tego materiału - Oceń, skomentuj, polub, udostępnij!
7 / 2
0

Komentarze FB

Komentarze obsługiwane przez Facebook
(poczekaj na załadowanie)

Komentarze Kupa

Musisz być zalogowany, żeby skomentować ten materiał.